Gewoon mensen een kans geven

Gewoon mensen een kans geven

Biga Groep en Openbaar Lyceum Zeist hand in hand

Het Openbaar Lyceum Zeist en het Openbaar VMBO Zeist werken al bijna 10 samen met Biga Groep. Een schoonmaakteam van 11 mensen zorgt dat de scholen en het buitenterrein schoon en veilig is. Sinds vorig jaar werkt ook Rudi via Biga Groep bij de school als toezichthouder fietsenstalling. Ook huurt de school met regelmaat een vergaderruimte bij Biga Groep. De inzet van het sociaal werkbedrijf is een bewuste keus van rector Frank Spijkers. Frank vertelt.
‘‘Als school heb je een belangrijke voorbeeldfunctie. Mensen die om wat voor reden dan ook wat hulp kunnen gebruiken, willen ook gewoon een baan. Het geld dat je als school uitgeeft is gemeenschapsgeld dus dat zetten we graag maatschappelijk verantwoord in. Met de inzet van het schoonmaakteam kiezen we bewust voor dagschoonmaak. Zo kunnen leerlingen zien dat de school wordt schoongemaakt en door wie. En trouwens ook collega’s, die maken er af en toe ook een zooitje van’, lacht Frank.

Betekenis
‘We zijn heel tevreden over de kwaliteit van het werk van het schoonmaakteam en van Rudi. Het is voor ons een waardevolle aanvulling dat er extra volwassenen rondlopen die ook zaken signaleren waarmee ze de school veilig houden. Bijvoorbeeld als er iets stuk is, of als er opstootjes zijn, dan melden ze dat. Zij verzorgen ook open- en sluitrondes. En met de opendag binnenkort kunnen we snel schakelen met Biga Groep voor extra inzet.
De vergaderruimtes die wij bij Biga huren zijn altijd goed verzorgd inclusief de beamer, de koffie en het broodje. Een mooie centrale plek hier vlakbij, kostentechnisch aantrekkelijk en we brengen weer werk naar Biga.’

Er toe doen
‘Vorig jaar kregen we veel klachten over kapotte fietsen door vandalisme maar ook door het niet goed stallen van fietsen. Om dit te voorkomen is constante toezicht nodig. Hiervoor waren we op zoek naar een geschikte kandidaat. Via Martin Camstra, trajectbegeleider bij Biga Groep kregen we 3 kandidaten voorgesteld. Met Rudi zagen we het eigenlijk gelijk zitten. Het is belangrijk dat je makkelijk leerlingen aanspreekt en ook kleine fietsreparaties kan uitvoeren. Hij kreeg een leerwerkplek, maakte zich het werk snel eigen en na 3 maanden namen we hem in dienst. Mooi om te zien hoe Rudi met de leerlingen omgaat en onderdeel is van ons team. Leerlingen worden consequent aangesproken wanneer zij hun fiets fout parkeren, maar Rudi helpt ze ook, dus dat werkt twee kanten op. En de klachten? Die zijn er niet meer.’ Rudi vertelt trots: ‘Iedere dag help ik wel een leerling met een reparatie van de fiets. Ik ben echt blij dat ik weer werk heb. Ik doe er weer toe.’’

Kansen
Frank vervolgt: ‘’Voor andere organisaties die nog niet met mensen vanuit de Participatiewet werken zou ik zeggen: laat je verrassen. Er is veel mogelijk, dat bewijst ook de inzet van Rudi. Het kost misschien iets meer tijd bij de start en het kan natuurlijk ook gebeuren dat het eerst niet werkt. Dat moet je incalculeren. Maar het gaat om mensen een kans geven, net zoals we bij onze leerlingen doen. Iedereen verdient kansen in de samenleving. Biga Groep en Openbaar Lyceum Zeist gaan daarin hand in hand.’’